New Media Innovatiereis 2008

Bestemming: Shanghai en Chengdu (China)

Van 29 maart t/m 5 april 2008 ging er een groep van veertig innovatieve nieuwe media ondernemers en online strategen op reis naar China. Deze New Media Innovatiereis werd georganiseerd in samenwerking met InterimIC en Marketingfacts.

De Chinese economie groeit al jarenlang zeer sterk. China heeft een enorme voorsprong op het gebied van technologische en procesmatige innovatie. Niet voor niets zetten een steeds groter aantal multinationals zoals Microsoft, IBM, General Motors en Google hun R&D centra in Chinaop. Zowel in de grote steden als in de landelijke gebieden schieten de bedrijvencentra en wolkenkrabbers als paddenstoelen uit de grond. Wat al deze ontwikkelingen voor ons of de wereldeconomie nu werkelijk betekenen, is maar moeilijk te vatten en kan je eigenlijk alleen maar zelf ervaren. Daarom heeft deze studietrip naar Shanghai en Chengdu in China plaatsgevonden. Het doel was om met eigen ogen te zien wat er gebeurt, om contacten te leggen met interessante en belangrijke spelers in de Chinese markt en om te kunnen ervaren wat er allemaal nog voor nieuwe mogelijkheden liggen.

Tijdens het vijfdaagse bezoek aan Shanghai heeft de delegatie bedrijven op het gebied van games (Ubisoft, Spill Group, Giant Interactive Group), mobiel (China Mobile, Call Me, Plenware), lokale vestigingen van reclamebureaus (TBWA, BBDO, CIC) en enkele multinationals (Philips, Nokia, Nike) bezocht.
In Nederland zijn niet al deze ondernemingen even bekend terwijl het in China marktleiders zijn. Internetvideobedrijf Tudou was in 2008 bijvoorbeeld vijf keer groter in kijktijd dan YouTube. China Mobile is het grootste telecombedrijf op aarde (3 keer groter dan Vodafone). En Zhengtu een online spel wat in 2008 tot de populairste van China behoort is goed voor meer dan 1 miljoen gelijktijdige spelers.

De deelnemers zijn teruggekomen met veel enthousiasme en met een adrenaline gehalte dat een ieder nog weken parten heeft gespeeld. Velen lopen rond met plannen om zelf iets te starten in China.

Artikelen
Naar aanleiding van de reis is er een artikel verschenen in:
• Financieel Dagblad: China blijft maar in mijn hoofd (12/04/2008)

Health 2.0

In maart 2010 vindt de eerste Zorg 2.0 reis plaats. Zorg 2.0 vanuit het perspectief van de patient. Welke technische als niet-technisch ontwikkelingen maken de zorg efficienter en effectiever voor de patient.

Nieuwe Media

Coincide BV organiseert jaarlijkse innovatiereizen op het gebied van nieuwe media. De doelgroep bestaat uit vernieuwende ondernemers en corporate crossmedia specialisten. Bestemmingen zijn onder andere; USA, China, India en Rusland.

fbox1

Zorg

Ieder jaar organiseert Coincide BV een Zorg Innovatie Reis en een daarop volgend Zorg Innovatie Event. Daarnaast organiseert Coincide BV vele reizen in opdracht van derden. Opdrachtgevers zijn; het Ministerie van VWS, TNMH en de GGD/MOA.

fbox2

Coincide BV • Argonautenstraat 29 • 1076 KK Amsterdam • 020-6768217