Bestemming: Beijing en Shanghai (China)
Van 20 t/m 28 november 2004 ging de jaarlijkse Innovatiereis naar China. Dit onder de noemer “China, the ICT innovator of the future”. Doel was om te leren van en over China als innovatieve kracht. Met de heer Roger van Boxtel (voorzitter Raad van Bestuur van Menzis en van 1998-2002 Minister Grotesteden- en Integratiebeleid en Overheidsbeleid) en Mark Frequin (Directeur Generaal, Directie Telecommunicatie & Post, Ministerie van Economische Zaken) als delegatieleiders werden innovatie- en handelsbedrijven bezocht in het politieke Beijing, het hippe Shanghai en het rijke Guangzhou. De reis eindigde in Hong Kong.
China ondergaat enorme veranderingen die ook nu al grote invloed hebben op de Westerse economie. China heeft niet alleen goedkope en hardwerkende arbeidskrachten maar juist ook innovatieve en technische kennis. China heeft een sterke focus en ontwikkeld een eigen strategie op het gebied van producten, standaarden en software zoals WAPI, Asian Linux, IPv6, TD-SCDMA, 4G, RFID en AVS compressie standaard. Hoe verhoudt de Chinese technologie zich ten opzichte van de westerse standaarden? Hoe gaan de ontwikkelingen ons beïnvloeden? Wat kunnen wij van China leren?
Het was een compact programma waarbij we in een korte tijd veel hebben gezien en ervaren. Universiteiten, kleine lokale startende bedrijven, tot grote Chinese ondernemingen werden bezocht in drie totaal verschillende steden. Tijdens officiële netwerkdiners, maar ook later in de avond op minder officiële gelegenheden, werden er veel contacten gelegd met Chinese zakelijke contacten. We hebben veel geleerd en veel gelachen en zijn alle zeer geïnspireerd teruggekomen.
Business Paper
Tezamen met alle deelnemers is er een Business Paper gepubliceerd over de reis. Van vrijwel alle bezoeken zijn korte verslagen en impressie opgeschreven waarbij de schrijvers zowel feitelijke kennis als wel impressies met u delen. Hoewel zeer interessant, kan niets van de Business Paper als officieel advies gezien worden.
Artikelen
Naar aanleiding van de reis zijn artikelen verschenen in:
• Financieel Dagblad: Chinese tekens aan de wand (11/12/04)
• Financieel Dagblad: Internet heeft mijn leven veranderd (8/12/04)








